Diskuze s Elisabeth Åsbrink o knize A stromy ve Vídeňském lese stále stojí

Nakladatelství Absynt zve na literární diskusi se švédskou novinářkou a spisovatelkou Elisabeth Åsbrink, autorkou reportážní knihy A stromy ve Vídeňském lese stále stojí, která právě míří do českých knihkupectví.

Kniha vyvolala ve Švédsku velký poprask ještě před zveřejněním. Vypráví totiž o židovském chlapci Ottovi, jenž se do Švédska dostal záchranným transportem z Vídně, a jeho kamarádovi Ingvaru Kampradovi, zakladateli IKEA, který našel zalíbení ve fašistické ideologii.

Debatu v angličtině sledujte živě na facebookové stránce nakladatelství Absynt. Moderuje Jan-Marek Šík.

Účast zdarma, bez nutnosti registrace.

Elisabeth Åsbrink (*1965) je švédská spisovatelka a novinářka. V současnosti pracuje ve švédské televizi SVT jako redaktorka a producentka. Její kniha A stromy ve Vídeňském lese stále stojí (Absynt 2021, přel. Anežka Soukupová) získala prestižní ocenění pro reportážní literaturu – Cenu Ryszarda Kapuścińského a cenu Švédsko-dánského kulturního fondu. Ve slovenštině jste si od ní mohli přečíst knihu 1947 (Absynt 2018, přel. Simona Janošková) mozaiky střípků událostí titulního roku vykreslujících mezinárodní situaci dva roky po skončení druhé světové války.

Akce se koná ve spolupráci se Skandinávským domem.