Detektivka psaná detektivem: Poustevník

„Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Další případ komisaře Wistinga od slavného severského spisovatele a bývalého kriminalisty.“

Poustevník je zločinec na útěku. Vyhlédne si osamělého člověka, jehož nebude nikdo postrádat, ukradne mu identitu a dál žije jeho život. Ani Viggo Hansen, Wistingův soused, nikomu nechybí, a tak už čtyři měsíce sedí mrtvý před televizí. Vzápětí policie najde další tělo. Zatímco Hansenova smrt zaujme jen novinářku Line, Wistingovu dceru, nález druhé oběti spustí největší pátrací akci v dějinách norské kriminalistiky, při které musí pomoci i FBI.

Vychází v dubnu 2018! KOUPIT

Jørn Lier Horst patří k nejvýznamnějším norským detektivkářům. Téměř dvacet let pracoval jako vyšetřovatel, a ačkoli je od roku 2013 spisovatelem na plný úvazek, stále udržuje kontakt s oborem. Jeho detektivky čte norský ministr spravedlnosti a doporučuje Jo Nesbø. Zkušenosti z dlouholetého působení u policie hrají v jeho díle významnou roli. Nejenže dokáže skvěle vylíčit technické detaily vyšetřování, ale především umí výborně vystihnout, jak zločin ovlivňuje oběti i pachatele. Jørn Lier Horst má na kontě více než milion a půl prodaných knih. Získal za ně mnoho prestižních ocenění v žánru krimi.

„Jørn Lier Horst píše jedny z nejlepších skandinávských detektivek. Jeho knihy mají mimořádnou pointu, jsou návykové, se skvěle propracovanými charaktery postav.“
— Yrsa Sigurdardóttir, islandská spisovatelka

„Touto knihou Jørn Lier Horst opět překonal sám sebe. Úchvatný thriller!“
— Aftonbladet, Švédsko

Stejný autor píše i detektivky pro děti! Pro ty menší Případy pro detektivní kancelář č. 2 – Operace Bouřkový mrak a Operace Temný muž a pro ty starší sérii CLUE – Záhadu maltézských hodin a připravovanou Záhadu mořského dna!