Co chystáme na podzim 2019

Vyvrcholením podzimního programu v Praze i v Brně bude na přelomu října a listopadu jubilejní desátý ročník festival severské kultury Dny Severu, který se letos zaměří na téma cesta. Na festival zavítají dva severští spisovatelé (jedním z hostů bude čerstvá držitelka Ceny Severské rady za literaturu Auður Ava Ólafsdóttir), literární besedy tradičně doplní filmová promítání či komentované prohlídky v severských stopách.

Dále se na podzim můžete těšit na návštěvu švédského novináře Yense Wahlgrena, jemuž nedávno česky vyšla kniha o fiktivních jazycích Stopařův průvodce po galaxii jazyků, na scénické čtení s promítáním fotografií z cyklu Cesta na Sever, tentokrát o Dánsku, na Severské filmové čtvrtky uvádějící kvalitní současné severské snímky, které se nedostaly do české distribuce, či na doprovodný program k divadelním představením Severské divadelní večery.

Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky, profily na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram nebo se přihlašte k odběru e-mailového newsletteru („Přihlášení k odběru novinek“ v pravém sloupci webu).

Těšíme se na viděnou na podzimních akcích!