Cinergy with Rúnar Rúnarsson

Master class islandského režiséra a scénáristy Rúnara Rúnarssona v rámci FAMUFESTU Inferno 2017.

16. 11. 2017 / FAMUFEST / Kino Světozor
16:00 Master class
19:00 Projekce filmu Vulkán

Dalším hostem projektu Cinergy bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Rúnar Runarsson v rámci master classu pohovoří s diváky především o práci a specifickém přístupu k dětským a mladým hercům a nehercům. Moderátorkou večera bude dánská festivalová dramaturgyně a spolupracovnice traingového programu Midpoint Louise H. Johansen. V rámci master classu budou promítnuty Rúnarssonovy krátké filmy. Vstup na master class je zdarma.

Po master classu bude probíhat projekce Rúnarssonova celovečerního debutu Vulkán z roku 2011.

Islandský režisér a scenárista Rúnar Rúnarsson se narodil v roce 1977 v Reykjavíku; část života strávil v Dánsku, kde v roce 2009 dokončil studium National Film School of Denmark. Jeho krátké filmy The Last Farm (Posledná farma, 2004), Smáfuglar (Ptáčata, 2008) i středometrážní Anna (2009) se promítaly na řadě festivalů, Cannes nevyjímaje, a získaly až neuvěřitelný počet ocenění včetně nominace pro nejlepší krátký film Evropské i Americké filmové akademie. Jeho celovečerní debut Volcano (Vulkán 2011) byl premiérově uveden také v Cannes a opět je držitelem mnoha festivalových cen. Poslední Rúnarssonův celovečerní film Sparrows (Vrabčáci, 2015), který navazuje na krátkometrážní Ptáčata, byl promítán po celém světě, získal hlavní ocenění Golden Shell na 63. ročníku festivalu v San Sebastiánu a v roce 2016 také Grand Prix na pražském Febiofestu.

Zdroj obrázku: https://www.facebook.com/events/415800512168390/