Cestovatelský podvečer: Island – trek po výběžku Hornstrandir

Chybí vám cestování? Rádi byste se vydali na pouť divočinou, objevovali neznámá místa a zase pocítili na tváři severský vítr? Pak s námi vyrazte alespoň na online verzi Cestovatelského podvečera do islandských Západních fjordů na trek po výběžku Hornstrandir.

Islandskou přírodou vás provede fotograf Pavel Svoboda, který na tomto magickém ostrově během několika cest strávil úžasných osm měsíců.

Island je každé léto zaplaven turisty, přesto nacházíme místo, kde téměř dva týdny pěšky putujeme pustou severskou krajinou za řevu ptáků a pronásledováni polárními liškami. Vydáme se na mystický poloostrov Hornstrandir, místo, o kterém i sami Islanďané usoudili, že se tam nedá žít! Pokračuji poté sám stopem islandským vnitrozemím, kde nacházím uprostřed ostrova termální jezírko snů!

Vstupné: 80 Kč (40 Kč pro členy Skandinávského domu)

KAPACITA SE NAPLNILA, AKTUÁLNĚ JE MOŽNÉ SE REGISTROVAT JEN JAKO NÁHRADNÍK. VOLNÁ MÍSTA PRO NÁHRADNÍKY ZPŘÍSTUPNÍME V PONDĚLÍ 24. 5. VE 12:00, REGISTROVANÉ NÁHRADNÍKY BUDEME INFORMOVAT E-MAILEM.

Přednáška proběhne online prostřednictvím platformy Zoom. Registraci prosím proveďte přes formulář Google, kde najdete i naše platební údaje. Na základě přijaté platby pak obdržíte link, pomocí něhož se v den konání přihlásíte do virtuální Zoom místnosti. Kapacita omezena!

Těšíme se na vás!

Foto: Pavel Svoboda