Cestovatelský podvečer: Divoké i malebné ostrovy severní Evropy

Lákají vás severská souostroví? Chcete se dozvědět, jak se žije uprostřed ledových vod, skal a panenské přírody? Kam si zajet za starobylými památkami, polární září nebo papuchalky?

Během cestovatelského podvečera vás znalci Severu a nadšení cestovatelé přenesou hned na čtyři kouzelná místa mimo pevninskou Skandinávii.

Společně zavítáme na Gotland, největší ostrov v Baltském moři, a seznámíme se s jeho přírodními krásami i starobylými památkami. Hlavní město ostrova Visby bylo ve středověku důležitým obchodním uzlem a dodnes jeho historické centrum obklopují zachovalé hradby s mnoha věžičkami. Pohádkové Faerské ostrovy lákají na divoké vodopády i malebné vesničky a také na pozorování nádherných papuchalků. Až 7 000 ostrovů a ostrůvků tvoří barvami hýřící Ålandy, souostroví ležící mezi Finskem a Švédskem. I tady vedle nádherné přírody najdete spoustu zajímavých památek. Poslední zastávkou budou Lofoty, ráj pro fotografy. Pyšní se rozeklanými vrcholy rostoucími přímo z průzračného tyrkysové moře, pohlednicovými rybářskými vesnicemi, písčitými plážemi jako v Karibiku. V létě tu dny nekončí a v zimě můžete nad zasněženými pláněmi pozorovat polární záři.

Vedle spousty zajímavých informací a cestovatelských tipů na vás čeká bohatý obrazový doprovod.

Přednášejí Michal Švec, Tereza Čechová, Jitka Jindřišková a Václav Bacovský.

Vstupné: 60 Kč; v předprodeji na www.mlp.cz

Cestovatelský podvečer se koná v rámci festivalu Dny Severu 2023, jehož letošním tématem jsou ostrovy. Akci pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a CK Periscope.