Cestovatelské odpoledne 4

Kde:  České centrum Praha (Rytířská 31, Praha 1)

Kdy18.04.2015 – 14:0017:00

Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem PrahaCK Periscope pořádá v sobotu 18. 4. od 14:00 4. ročník Cestovatelského odpoledne.


Když se řekne evropský sever nebo Skandinávie, okamžitě se mnohým z vás v hlavě vyrojí asociace jako hejna komárů ve finských bažinách. Někteří si pomyslí, že je tam zima, lidé mají deprese a že se tam pije hodně kávy a vodky. Zároveň se ale také některým vybaví vzpomínky na dovolenou a zážitky z cest, jiní se mohou začít na své dobrodružství těšit. Těm z vás, kteří si chtějí zavzpomínat, ale i těm, kteří zatím na své setkání s dechberoucí krajinou, nezvyklým světlem a nezapomenutelnou atmosférou Severu čekají, je určeno Cestovatelské odpoledne, které přinese přednášky spojené se snad nejtypičtějším severským živlem – s vodou.

Letošní, již 4. ročník přednáškového odpoledne nabídne tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku, seznámí s běžnými i méně známými rybami, představí mořský kajak a jeho možnosti, zaplaví vás vlnou pohody i adrenalinu a přinese proud fotografií z výprav našich přednášejících.

Program odpoledne:

14:00–15:30 180 dní s mořským kajakem – Cesta z Prahy až za polární kruh
15:30–17:00 Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie

Vstupné: 50 Kč / 40 Kč pro členy Skandinávského domu

14:00–15:30 180 dní s mořským kajakem (180 Day Trips) – Cesta z Prahy až za polární kruh

Na nejsevernější bod Evropy vede mnoho zajímavých cest. Napadlo by vás však pádlovat do těchto končin 5000 km na mořském kajaku? Petr „Mejdží“ Major se této myšlenky nebál a vydal se sám na 6měsíční cestu z Prahy na sever, podél skandinávského pobřeží až na Nordkapp. Ani zde dobrodružná výprava ještě neskončila. Petr zavěsil kajak na pojízdnou konstrukci a pěšky pokračoval dalších 550 km přes Finsko až k Botnickému zálivu. Co taková expedice obnáší, co Petra Majora uchvátilo, s čím se musel „poprat“ a jaké zážitky ze Skandinávie se mu vryly do paměti? Impozantní výkon a zajímavé zkušenosti dokreslí fotografie z cesty.

15:30–17:00 Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie

Milovníci rybaření i „méně zasvěcení“ se mohou těšit na zážitky z cest za dravými rybami na švédské mořské pobřeží i jezera. O své bohaté zkušenosti se podělí Jakub Kabát a Jan Liska. Dozvíte se mnoho zajímavého o rybářském kajaku, lovných druzích ryb v brakických vodách Švédska, technikách rybaření i možných rizicích, která na člověka číhají. Zájemci o rybaření v této oblasti také jistě velmi ocení rady, jakými pravidly je třeba se na mořských vlnách řídit. Přednášku doplní obrazový materiál.

Pořádají:

Partneři:

Mediální partneři: