Ceny pro finalisty severské čtenářské výzvy

Literární kampaň #ReadNordic odhaluje ceny, které máte šanci vyhrát za účast v dlouhodobé čtenářské výzvě od září 2015 do dubna 2016. Stačí přečíst 8 severských knih podle zadaných kritérií. První cenou hlavní čtenářské výzvy je zájezd do Skandinávie, který věnovala CK Periscope Skandinávie.

Pro účast v hlavní čtenářské výzvě vyplňte a odešlete elektronický formulář (odkaz níže) nebo tištěný leták. Leták zasílejte do pondělí 2. května 2016 (rozhoduje datum doručení) poštou na adresu Skandinávský dům, Dejvická 3, 160 00 Praha 6. Elektronický formulář je možné vyplňovat do téhož data, 23:59. Ze všech účastníků splňujících pravidla čtenářské výzvy vylosujeme 8 finalistů, kteří postoupí do závěrečného kola soutěže, jež proběhne na veletrhu Svět knihy Praha 2016 formou vědomostní soutěže zaměřené na severské země, především jejich kulturu a literaturu.

HLAVNÍ CENA – Zájezd Vodopády a ledovce Norska

PeriscopeVydejte se na poznávací zájezd s turistikou do Norska v hodnotě 17000 Kč, jehož program vám umožní zhlédnout co nejvíce z přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny.

Podrobný program zájezdu

DALŠÍ CENY
Finalisté si cenu zvolí postupně podle konečného pořadí v soutěži

2x voucher v hodnotě 4000 Kč na konzumaci v restauracích Kampa Group

kampaKampa Group je skupina prvotřídních pražských restaurací, sestávající ze dvou podniků nabízejících výběr jedinečných kulinářských zážitků. Kuchyně, charakter a ceny se v jednotlivých podnicích liší, všude se ale setkáte se špičkovými světovými službami, pokrmy a víny. Obě restaurace se nacházejí v nejkrásnější části staré Prahy.

Lyže Madshus a vázání Rottefella v celkové hodnotě 6000 Kč

MadshusMadshus je norská firma vyrábějící lyže a lyžařské vybavení. Sídlí v Biri v Gjøviku. Vyrábí závodní běžecké lyže, lyže pro rekreační sport, lyžařské hůlky, lyžařské boty, lyžařské oblečení.

 

Designové doplňky od společnosti Kodanska v celkové hodnotě 6000 Kč

KodanskaKodanska je mezinárodní internetový obchod, jehož majitelkou je Dánka Marie Graff žijící v Praze. Prodává designové doplňky do domácnosti, které si vybírá sama majitelka a u nichž klade důraz na estetickou stránku a kvalitu. Na výherce této ceny čeká v bílé barvě sladěný set vázy, misky a tácu.

 

Jednodenní kurz Volvo škola smyku

volvo škola smykuNejlepším způsobem, jak předcházet za volantem kritickým situacím, je naučit se správně ovládat automobil, a to i za nepříznivých podmínek. Volvo pořádá každoročně několik akcí s názvem Volvo škola smyku, v rámci kterých se naučíte vše od správného posazení za volantem přes vyhýbací manévry až po krizové brzdění na rozdílném povrchu. Nechybí ani teorie zaměřená na aktuální dopravní pravidla, silniční zákon a samozřejmě průprava k využívání moderních technologií vozů. Výsledkem jednodenního tréninku jsou znalosti a dovednosti, díky nimž se můžete spolehnout především sami na sebe.

 

Voucher na nákup v obchodě Tiger v hodnotě 3500 Kč

tigerTiger byl založen roku 1995 ve stylové Kodani. Vyvinul se ze skromného outletu v uznávaný řetězec s více než 420 prodejnami ve 25 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Prodejny Tiger v ČR najdete v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Liberci a v Ostravě. Vyražte nakoupit do jednoho z obchodů Tiger!

 

Designová lampa od společnosti LampLab v hodnotě 4500 Kč

ova table copperDánská společnost LampLab věnuje do soutěže lampu Ova Table Copper. Ova Collection se inspiruje dávným dokonalým tvarem vejce a českou velikonoční tradicí. Ova je ve stropním, stolním i podlahovém provedení z chromované mosazi nebo masivní mědi. Typy Floor a Table jsou stmívatelné. Vyrábí se v České republice. Navrhl je Christian Morgenstern.

 

 

 

 

ZVLÁŠTNÍ CENY

Designová lampa od společnosti LampLab v hodnotě 4500 Kč

 

Talíř Saaga od finské společnosti Pentik v hodnotě 1000 Kčsaaga talíř

Pentik je finská rodinná firma s více než 40letou tradicí vlastního originálního designu a výroby. Přináší výrobky spojující v sobě skandinávskou jednoduchost, rustikální nostalgii a exotiku vzdálených zemí. Nabízí nabízí bohatý výběr interiérového vybavení a dekorací: exkluzivní jídelní sety; textilní doplňky, prostírání, ubrusy; ručně malovanou kolekci Studio; vánoční ozdoby a svíčky a luxusně balené dárky.

 

Děkujeme všem partnerům, kteří ceny do soutěže věnovali.