Čaj se Sherlockem Holmesem 2017

Městská knihovna v Praze srdečně zve na oslavu narozenin Sherlocka Holmese nad šálkem dobrého čaje. Čekají vás přednášky, divadelní představení, čajovna a Výměna detektivek!

Program:

17.00– 17.20 Proč slavíme narozeniny Sherlocka Holmese právě 6. ledna? Rostislav Bouda
17.25–18.15 Reichen­bašské vodopády. Zdeněk Volák
18.20–19.00 Sherlock Holmes a jeho „Poslední případ“. Martin Kloubek
19.05–19.55 Mrazivá severská krimi. Michal Švec a Jitka Jindřišková
20.05–21.00 Strašidlo v domě. Institut pro studium života a díla Sherlocka Holmese, divadelní představení

Mrazivá severská krimi

Michal Švec a Jitka Jindřišková ze Skandinávského domu, mj. též překladatelé z finštiny a norštiny, připomenou ve své přednášce klíčové momenty současného fenomenálního úspěchu severské krimi a zamyslí se, proč české čtenáře detektivek přitahují v posledních letech právě mrazivé a mnohdy nevybíravě kruté severské příběhy.  Stručně se zastaví u historie severské krimi a především čtenářům představí tituly, které by z českých překladů vydaných v posledních dvou letech rozhodně neměly uniknout pozornosti žádnému milovníkovi napínavých detektivek – mají mezi novými jmény nástupce nepřekonatelní Stieg Larsson a Jo Nesbø? Povídání zakončí krátký workshop správné výslovnosti jmen severských autorů a jejich nejslavnějších postav.

 

Vstupné na přednášky pro čtenáře s platným průkazem Městské knihovny v Praze zdarma, ostatní 40 Kč. Registrace otevřena od 16:30.