Brněnský vánoční koncert Švédského sboru SIST

Brněnský sbor SIST i letos pokračuje v obnovené tradici oblíbench vánočních koncertů. Ten letošní se bude konat v úterý 12. prosince v prostředí protestantského chrámu (stejně jako ve Švédsku), a to jako obvykle v Červeném kostele na Komenského náměstí.

Připravte se na tajuplnou atmosféru dlouhé zimní noci, kterou umocní svit svíček a krásná (možná nejen) severská hudba. Celý koncert se ponese v duchu oslav svátku svaté Lucie. V podání sboru tak zazní písně oslavující Lucii, ale i švédské vánoční písně.

Letos poprvé se budete moci těšit i na magický zvuk nyckelharpy, tradičního švédského hudebního nástroje, který rozezní Šedovous, host Švédského sboru SIST.

Krom poslechu hudby budete také moci zkusit nefalšované švédské vánoční pečivo, které bude k ochutnání a prodeji u vstupu. K zakoupení bude též zpěvníček oblíbených švédských koled z repertoáru SISTu. Výtěžek poputuje na nájem prostoru a podporu sboru.

Vstupné dobrovolné.

Švédský sbor SIST vznikl na jaře 2009 po vedením studentky hudební vědy Kateřiny Rašíkové v rámci předmětu „Švédština v písních“ na FF.

Členy jsou především studenti FF, kteří absolvovali alespoň jeden semestr švédštiny. Sbor je příležitostně doprovázen klávesami, flétnou, houslemi, klarinetem či jinými nástroji. Sbor opakovaně vystoupil rovněž při akcích obchodního domu IKEA a Avion, kromě toho se účastnil tradiční oslavy svátku svaté Lucie pořádaného Severskou společností a vystupoval i na Midsommarfestu (oslav letního slunovratu) v Brně a komorní sbor letos opět vystoupí na švédském velvyslanectví v Praze v rámci oslavy svátku svaté Lucie.

Více informací naleznete na Facebooku.

Úvodní obrázek – zdroj: Švédský sbor SIST