Představení nové komiksové série: Jak H. Ch. Andersen ke komiksu přišel

Nakladatelství Grada ve spolupráci s Českým centrem Praha, Skandinávským domem a Dánským velvyslanectvím srdečně zve na představení nové komiksové série v rámci Týdne Hanse Christiana Andersena.

Pořad Jak H. Ch. Andersen ke komiksu přišel představí zbrusu nový komiks, jehož první díl Kouzelný klobouk právě vyšel v nakladatelství Grada. Komiks francouzského ilustrátora a dánského spisovatele volně interpretuje Andersenovy pohádky zasazené do fiktivního dobrodružného příběhu malého Hanse Christiana, který od svého dědečka dostane kouzelný klobouk. Ten, kdo si ho nasadí, se ocitne ve světě své vlastní fantazie. Dosud obyčejný kluk se tak díky své fantazii ocitá v literárním světě známého pohádkáře.

Představení knihy a povídání o vlivu komiksové tvorby na náš život se osobně účastní i sám autor Thierry Capezzone a česká komiksová autorka Lucie Lomová. O andersenovské téma se s námi podělí překladatelka a skandinavistka Helena Březinová a Františka Vrbenská, spisovatelka, které Andersen učaroval. A telemostem se v Dánsku spojíme také s překladatelkou Capezzonovy komiksové série Lenkou Škodovou. To vše ve středu 23. 9. 2015 od 18 hodin v galerii Českého centra Praha v Rytířské 31. Po neformální tematické diskusi bude následovat slavnostní křest za účasti významných hostů, mezi kterými nebudou chybět zástupci organizátorů.

Vstup volný.

Týden H. Ch. Andersena je součástí literární kampaně #ReadNordic.

ReadNordic LOGO.