Babičky na stopě – setkání s Minnou Lindgrenovou

Srdečně zveme na besedu s Minnou Lindgrenovou, úspěšnou finskou autorkou humoristických detektivních románů, jejíž knihu Babičky: Mrtvý kuchař si u nás oblíbila již celá řada čtenářů a čtenářek. Autorka přijede do Prahy v rámci kampaně #ReadNordic představit druhý díl trilogie o obyvatelích helsinského soukromého domova důchodců Podzimní háj nazvaný Babičky: Na útěku a pokřít nově vycházející audioknihu. Besedy se zúčastní český překladatel Vladimír Piskoř, úryvky z knihy přečte herečka Daniela Bartáková, která propůjčila svůj hlas zmíněné audioknize. Večer zpříjemní stylové finské občerstvení a soutěž o knihy.

Beseda se koná v pátek 29. 4. 2016 od 18.30 v pražském klubu Era svět, Jungmannovo nám. 767. S autorkou se bude možné setkat také od 16.00 téhož dne na autogramiádě v pražském knihkupectví Kosmas, Perlová 3.

Finsky a česky, tlumočení zajištěno.

Vstup volný.

Minna_Babicky-mrtvy-kuchar

Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová (nar. 1963) je finská autorka a novinářka, kterou proslavila zejména humorná detektivní série odehrávající se v domově důchodců Podzimní háj (Ehtoolehto). Všechny tři ve Finsku vydané díly se dostaly na žebříček bestsellerů. Druhý díl byl roku 2015 nominován na prestižní Runebergovu cenu. Kromě této detektivní série píše Minna Lindgrenová knihy a sloupky o hudbě, v roce 2005 jí vyšel životopis finského skladatele a dirigenta Leifa Segerstama.

Návštěva autorky v Praze probíhá v rámci literární kampaně #ReadNordic. Akce pořádá Finské velvyslanectví v Praze, Skandinávský dům, nakladatelství XYZ a knihkupectví Kosmas. Finský měsíc #ReadNordic podpořil Severský kulturní fond, Finské předsednictví v Severské radě ministrů a společnosti Tieto Czech, Nokian Tyres, Škoda Transportation a YIT.

Obrázky – zdroj: nakladatelství XYZ, helmet.fi, úvodní foto © Stefan Bremer.