Autogramiáda Jussiho Valtonena

Setkejte se s finským neurovědcem a spisovatelem Jussim Valtonenem

V rámci festivalu Dny Severu na téma tabu zavítá do Prahy, Brna a Bratislavy Jussi Valtonen, autor románu Oni nevědí, co činí. Kromě besedy 30. 10. v Moravské zemské knihovně a 1. 11. v Centru současného umění DOX máte možnost se s ním ve stejné dny vždy od 17 h setkat na autogramiádě v knihkupectvích Knihy Dobrovský na brněnské Joštově ulici a v Paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí. Román Oni nevědí, co činí byl oceněn prestižní cenou Finlandia za nejlepší literární dílo roku.


Úspěšný neurovědec Joe Chayefski je muž s mnoha problémy, a to nejen takovými, které občas sami zažíváme, ale i mnohem méně obvyklými. Jeho žena je zahlcena prací, dcera tráví většinu času se smartphonem nejnovější generace a kdosi neznámý začal obtěžovat rodinu protesty proti Joeovým laboratorním pokusům na zvířatech. Nějak to pravděpodobně souvisí také s jeho bývalou ženou, která žije ve Finsku, a jejich synem. Ve snaze bránit svoji novou, americkou rodinu před násilím a svou dceru před zneužíváním bezohlednou technologickou firmou je Joe donucen přehodnotit své postoje a podniknout drastické kroky, aby zachránil ty, které miluje. Více o knize


Akci pořádá nakladatelství LEDA ve spolupráci se Skandinávským domem a s knihkupectvími Knihy Dobrovský a Neoluxor za podpory finské literární agentury FILI.

Obrázky – zdroj: www.menaiset.fi, leda.cz