Astrid S – Think Before I Talk

Astrid Smeplass (*1996) neboli Astrid S, původem z norského Berkåku, se proslavila již jako šestnáctiletá svou účastí v norské verzi slavné pěvecké soutěže Idol (Jakten på en superstjerne) v roce 2013. V té se sice umístila „jenom“ na pátém místě, vzápětí ale nahrála svůj první singl s názvem „Shattered“.

Na kariéru v showbusinessu tím bylo zaděláno a v sedmnácti letech tak Astrid opustila studia na střední škole, aby se mohla naplno věnovat hudbě. Na počátku léta 2016 vydala svou první desku s prostým názvem Astrid S, druhá jménem Party’s Over následovala o rok později, 30. července 2017.

září 2017 spatřila světlo světa píseň Think Before I Talk, která se v domovském Norsku okamžitě stala hitem, stejně jako v sousedním Švédsku nebo Dánsku.

Hlasově se podobá zpěvačkám jako například Katy Perry – s tou ostatně v minulém roce spolupracovala na písni „Hey Hey Hey“. Žánrem se jedná o typický POP s nádechem R&B, téma písně je bližší spíše náctiletému publiku, Astrid S zpívá o hádkách, nedorozuměních mezi blízkými a o zlomených srdcích.

Autorka článku: Tereza Čechová, Skandinávský dům

Zdroj obrázku: www.last.fm/music/Astrid+S/