Akce 2 vstupenky za cenu 1: Do Divadla v Dlouhé na Hedu Gablerovou

Ve spolupráci s Divadlem v Dlouhé jsme pro návštěvníky našich webových stránek, odběratele newsletteru a followery na sociálních sítích připravili skvělý kulturní zážitek. Dvě vstupenky na představení Heda Gablerová od Henrika Ibsena za cenu jedné!

Heda Gablerová je třetí drama Henrika Ibsena, které v Dlouhé připravil režisér Jan Nebeský. Stejně jako v předcházející Divoké kachně (2005) a Eyolfkovi (2013) vyšel z překladu Františka Fröhlicha a na inscenaci spolupracoval se scénografkou Janou Prekovou, která navrhla kostýmy a společně s režisérem také scénu. Titulní roli hraje Lucie Trmíková a jejího manžela Jan Vondráček, kteří tak potřetí vytvoří ústřední manželský pár. Lucie Trmíková jako Heda Gablerová získala užší nominaci na Cenu divadelní kritiky za rok 2016 v kategorii ženský herecký výkon.

Na která představení je možné akci 2 vstupenky za cenu 1 uplatnit?

4. 4.
3. 5.
červnová repríza (datum bude upřesněno)

Jak je možné akci uplatnit?

Při nákupu vstupenek na pokladně Divadla v Dlouhé sdělte pokladní/mu heslo SKANDINÁVSKÝ DŮM. Vstupenky je také možné předem rezervovat online na stránkách divadla za plnou cenu a slevu uplatnit při vyzvedávání v pokladně na základě hesla. Za vstupenky pak v obou případech zaplatíte poloviční cenu!

Vstupné se pohybuje v rozmezí od 190 do 320 Kč.

heda1

Foto: Marie Turková, fotogalerie Divadlo v Dlouhé

Divadelní hra Heda Gablerová vyšla 16. prosince 1890. Doma v Norsku měla tato hra nejméně pozitivní ohlas ze všech Ibsenových pozdních her. Publikum a kritikové nejistě a zmateně prodlévali nad záhadnou postavou Hedy. List Morgenbladet tehdy hru komentoval následovně: „Když to všechno vezmeme v úvahu, sotva můžeme nazvat Hedu Gablerovou něčím jiným, než hrozným výplodem fantazie, samotným autorem stvořenou strašlivou postavou ženy, která nemá odpovídající vzor ve skutečnosti.“ Navzdory tomu byl o hru velký zájem doma stejně jako v zahraničí. 31. ledna 1891 měla Heda Gablerová světovou premiéru v Residenztheater v Mnichově. Další měsíc následovaly premiéry v Helsinkách, Berlíně, Stockholmu a Christianii. Hra je dnes jedním z nejpopulárnějších Ibsenových dramat.

logo dlouha