7 důvodů, proč vás bude bavit členství ve Skandinávském domě

Po více než deseti letech existence a osmi stech vydaných členských kartičkách jsme položili našim členům otázku, co členství ve Skandinávském domě dává právě jim a které z našich aktivit jsou pro ně nejdůležitější. Každého samozřejmě zajímá něco trochu jiného, a proto má také na Skandinávský dům a naše akce různé nároky. A ty zase zajímají nás!

Jedním z našich věrných členů je finštinář Jan: „Přiznám se, že prvotní impuls k členství ve Skandinávském domě byl váš Facebook, kde jste měli super tašky a placky. Svou roli samozřejmě také hraje, že jsem navštívil některé z vámi pořádaných filmových promítání. Mám hodně přátel ve Finsku a v Norsku, individuálně se finštinu učím a mám  severské země rád. Proto je mi jakákoliv organizace, která okolo tohoto tématu vyvíjí aktivitu, velmi sympatická. V budoucnu bych rád využil služeb vaší knihovny.”

Ostatně právě Knihovna Skandinávského domu, plná severských autorů v originále i českém překladu, je hlavním lákadlem také pro naši dlouholetou členku Helenu, která si chodí půjčovat zejména knihy ve švédštině, protože ty by v běžných českých knihovnách nesehnala.

Pravidelnou návštěvnicí knihovny je rovněž Irena, která bydlí jen několik bloků od naší dejvické kanceláře a se Skandinávským domem se seznámila v rámci akce Živé město v roce 2013. Od té doby je jednou z našich nejvěrnějších čtenářek a oceňuje především to, že u nás sežene populární knihy, které jsou ve větších knihovnách na dlouho dopředu rozpůjčované.

Tomáš je členem teprve půl roku, ale i on si už stačil naši knihovnu oblíbit: „Velmi oceňuji existenci skvěle vybavené knihovny s množstvím knih v originální i překladové podobě. Je skvělé, že lze výpůjčky prodlužovat online, a člověk tedy nemusí pokaždé dojíždět do knihovny osobně. Rád se také účastním akcí Skandinávského domu a s členskou kartičkou na ně mám slevu, ale paradoxně od doby, co jsem se stal členem, mi na to nezbývá tolik času.”

Vytížená je i Martina, tudíž je pro ni velkou výhodou náš web, který pravidelně sleduje. Tu a tam díky němu vyrazí na severské akce, o nichž by se jinak nedozvěděla. A to není vše: kdo odebírá náš pravidelný měsíční newsletter, neunikne mu žádná zajímavá severská sleva či soutěž o vstupenky. To naše členka Ilona nevynechá žádný Severský filmový čtvrtek: „Každý první čtvrtek v měsíci se vydávám na exkurzi do hlubin skandinávské duše. To mě moc baví. Fajn je, že v tom nejsem sama. Kino je skoro vždy plné, a tak si lístky raději kupuju dva týdny dopředu.“

Na závěr trocha rekapitulace, hutné jako Sever sám. Členství ve Skandinávském domě vás bude bavit, protože:

  1. Můžete mít super losí tašku a placky s členskou slevou.
  2. Získáte zvýhodněné vstupné na  vybrané akce Skandinávského domu.
  3. Dostanete roční kartičku do knihovny se severskými tituly v originále i překladu.
  4. A ty tituly nejsou věčně rozpůjčované!
  5. K tomu se váže možnost zakoupit si u nás severské knihy se slevou.
  6. Bude vás inspirovat náš měsíční newsletter plný tipů, slev a soutěží.
  7. A hlavně: stanete se součástí komunity severských nadšenců.

Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá, takže pokud nás chcete pochválit, zkritizovat, nebo nám sdělit, proč jste se stali členy Skandinávského domu právě vy, určitě nám dejte vědět!

Zdroj profilového obrázku: www.cbc.ca