Srdce za polárním kruhem: o cestě za polární září

Komentované promítání fotografií a následnou besedu pro vás připravila zkušená cestovatelka za polární září do Norska a autorka webu Srdce za polárním kruhem Kateřina Borková.

Návštěvníkům akce Kateřina Borková vzkazuje:
„Vezmu vás za polární kruh. Do ryzí a šťastné přírody, k divokému moři a tichým jezerům, kde se dá zažít zároveň přítomnost i věčnost. V létě na louky, kde se pasou sobi, do bílých dřevěných domků s malinami pod okny, do kterých září celou noc půlnoční slunce, v zimě na zasněžené ostrovy, mezi drsné skály, do dlouhých nocí, kdy přichází magický nebeský zázrak – polární záře! S fotografiemi a vyprávěním o kraji v severním Norsku prožijeme na chvíli samozřejmou vyrovnanost přírody, uvidíme nenápadnou genialitu lidských staveb, nekonečnost oceánu, pochopíme souvislosti a pocítíme, jak moc jsme s přírodou spojeni a jak je vlastně jedno, čím zrovna jsme, protože za chvíli budeme třeba zase tím mořem nebo orlem, co nad ním proletí.“

Komentované promítání fotografií s následnou besedou se uskuteční v přízemním sále Domu pánů z Kunštátu, za kavárnou Trojka. Vstup z nádvoří.

Vstupenky lze rezervovat online

Více informací na Facebooku