Otevíráme knihovnu od 4. 5.

Přinášíme radostnou zprávu pro všechny čtenáře. Od pondělí 4. května 2020 bude naše knihovna opět otevřena, a to podle běžných otevíracích hodin – každé pondělí od 15.00 do 20.00 a čtvrtek od 13.00 do 17.00.

V souladu s doporučeními Ministerstva kultury zavádíme v provozu knihovny některá opatření a prosíme vás o jejich respektování:

  • Do knihovny bude vstup umožněn pouze se zakrytými ústy a nosem. Při kontaktu se čtenáři a knihami musí ochranné pomůcky používat i pracovníci knihovny.
  • U vstupu do knihovny je umístěna dezinfekce na ruce – prosíme o umytí rukou hned po příchodu. Pracovníci budou zajišťovat také pravidelnou dezinfekci rizikových míst (zvonek, kliky).
  • Vrácené knihy budou umísťovány do speciální krabice označené „Karanténa“, kde budou ležet minimálně 48 hodin před návratem do regálů.
  • Volný výběr knih bude vzhledem ke komorní povaze naší knihovny běžně přístupný.
  • Prosíme o omezení doby návštěvy knihovny pouze na nezbytný čas.

Nedostanete se k nám? Nevadí! Všechny vypůjčky budou automaticky prodlouženy do konce září a po tuto dobu ani nebudeme vybírat zpozdné. Je to tedy i skvělá příležitost, jak vrátit knihy, u nichž vám zpozdné naskakuje už z minulosti. #amnestie

V případě dotazů týkajících se knihovny pište na e-mail knihovna@skandinavskydum.cz nebo volejte na tel. 777 926 331.