OBJEV ŠVÉDSKO – VÝSTAVA ŠVÉDSKÉHO UMĚNÍ A DESIGNU

Švédský bytový design, moderní výtvarné umění a fotografie. Koncert švédského tria Strulgattu&Meierkord a přednáška stockholmského architektonického studia Strategisk Arkitektur.

Výstava je doplněna knihami o švédském postoji k životu, designu a životnímu prostředí. V čase adventu můžete ochutnat tradiční vánoční švédské speciality a svařené víno Glögg.

Zveme vás na výstavu OBJEV ŠVÉDSKO pořádanou ve  spolupráci s největším skandinávským veletrhem bytového designu FORMEX. Tradiční a moderní švédský bytový design doplněný současným výtvarným uměním, fotografií a grafikou.

V pátek 29. 11. ve 20.00 přijďte na  koncert švédské skupiny – Strulgattu&Meierkord v klubu Galerie Rytířská 31. Mix synth music s melancholickou atmosférou švédského severu. Trio vystupující v maskách a bude doprovázeno filmovou projekcí! Opravdový originální zážitek!

V pátek 29. 11. v 11.00 a v 17.00 hodin si také můžete poslechnout architektonickou přednášku předního stockholmského studia Strategisk Arkitektur s obrazovou projekcí – architekt MICHAEL ABSALONSEN.

Díky společnosti SCANDIUM můžete poznat tradiční švédský nábytek. Představíme slavného návrháře Olle Eksella, jeho odkaz si můžete odnést domů v podobě plakátu nebo tácu a obdivovat můžete aktuální bytový design manufaktur i velkých tradičních švédských firem jako ERNST, GUSTAVSBERG, FORMgatan, GLOBEN lightning a také výrobky firmy Terve.

Prožijte s námi adventní čas, poznejte odkaz Sv. Lucie, nositelky světla a naučte se šafránové těsto na přípravu LUSSEKATTER, přivoňte ke skořicovým KANELBULLAR a připijte na zdraví tradičním svařeným vánočním vínem Glögg.Věříme, že vás naše výstava, k návštěvě Švédska určitě přesvědčí.  Veselé Vánoce! God jul!Irena Janáčková, www.objev-svedsko.cz