Island – putování po zemi ohně a ledu (přednáška Jana Suchardy)

Jan Sucharda – velký milovník a obdivovatel ostrova Islandu. Od své první návštěvy v roce 2001 zůstává Islandu každoročně věrný a za ta léta najezdil po ostrově desítky tisíc kilometrů po všech cestách i necestách. Patrně v Česku není nikdo další, kdo by měl Island tak detailně procestovaný. Od roku 2010 spolupracuje jako průvodce s CK Periscope Skandinávie Brno.

Je autorem celkem devíti knih o Islandu. Tři jsou fotografické Island – země neznámá, Island – země včera zrozená a Island – země vzdálená, čtyři jsou průvodce, přičemž poslední dva, Island – 111 nej… s podtitulem Kapesní obrazový průvodce po Islandu a Island autem 4×4, jsou ještě na trhu a pro návštěvníky Islandu jsou dobrou pomůckou a inspirací. V roce 2019 a 2020 vydal další dvě knížky – sbírky povídek z Islandu – Setkání a Ryby v soli, které čtenáři nabízejí možnost poodhrnout oponu, a vidět tak mnohem víc, než jen barvy a tvary krajiny, které se mu rozprostřou před očima při návštěvě ostrova nebo při pohledu na fotografie v knihách, v prospektech cestovních kanceláří nebo na internetu.

V přednášce s názvem Island – putování po zemi ohně a ledu procestují účastníci osrtrov křížem krážem, uvidí nejenom turisticky známá a hodně navštěvovaná místa, ale i ty kouty ostrova, kam noha turisty vkročí jen málokdy. Vyvrcholením bude islandské vnitrozemí, které je neobývané a neobývatelné, přístupné jenom během krátké letní sezóny a vyžaduje auto s pohonem 4×4.

Termín a místo konání:
5. 4. 2022 18.00
OSTRAVA, Dům kultury – Kino Art (28. října 2556/124)

Vstupné: 180 Kč

Podrobné informace a odkazy na nákup vstupenek naleznete na webu CK Periscope.

Profil přednášejícího Jana Suchardy zde.

Obrázek, text – zdroj: periscope.cz